Username: 
  Password: 

2018 Presidio GL
Team Schedules - B2009 AA-C South 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://2018presidio.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=545B8F03-A5FC-4297-BEF6-4677081BD02E&tournamentguid=FCDE1B3D-ABB2-4C7D-96AB-37C5920A2A10&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  
Group -- A
A1 : Atlante SD Barcelona Elite
A2 : DV7 San Diego - 01 - B2009
A3 : Sporting SD - B2009 - Christian Miller
A4 : Nado - B2009G
A5 : Olympicos - Mora-Gomez B2009
A6 : Rebels Soccer Club - B09 Blue
A7 : SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)
A8 : Rangers SC - B2009 White
A9 : Atlante SD Golden Eagles F.C.
A10 : SD United B2009 Black
A11 : LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521282  Hilton Head Park  09:00 AM  2 A1 vs A2Atlante SD Barcelona Elitevs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521285  Coronado Cays  11:00 AM  2 A4 vs A11Nado - B2009Gvs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE
 521283  Harborside Park  11:20 AM  1 A5 vs A10Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.SD United B2009 Black
 521284  Southwestern College  11:30 AM  5 A6 vs A9Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.Atlante SD Golden Eagles F.C.
 521281  Robert Egger Rec Center  11:30 AM  1 A7 vs A8SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.Rangers SC - B2009 White

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521287  TBD   --    --  A3 vs A1Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.Atlante SD Barcelona Elite
 521288  TBD   --    --  A8 vs A9Rangers SC - B2009 Whitevs.Atlante SD Golden Eagles F.C.
 521289  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  2 A10 vs A7SD United B2009 Blackvs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)
 521286  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A4DV7 San Diego - 01 - B2009vs.Nado - B2009G
 521290  Language Academy  11:40 AM  1 A11 vs A6LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.Rebels Soccer Club - B09 Blue

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521293  TBD   --    --  A8 vs A11Rangers SC - B2009 Whitevs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE
 521292  Harborside Park  10:00 AM  1 A5 vs A3Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521294  Hilton Head Park  11:30 AM  2 A1 vs A4Atlante SD Barcelona Elitevs.Nado - B2009G
 521291  Southwestern College  12:40 PM  5 A6 vs A2Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521295  Larsen Field  01:00 PM  5 A9 vs A10Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.SD United B2009 Black

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521300  Albert Van Zanten Park  08:00 AM  2 A10 vs A11SD United B2009 Blackvs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE
 521296  Robert Egger Rec Center  09:10 AM  1 A7 vs A3SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521297  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A8DV7 San Diego - 01 - B2009vs.Rangers SC - B2009 White
 521299  Salt Creek Community Park  11:30 AM  2 A1 vs A5Atlante SD Barcelona Elitevs.Olympicos - Mora-Gomez B2009
 521298  Coronado Cays  11:30 AM  2 A4 vs A6Nado - B2009Gvs.Rebels Soccer Club - B09 Blue

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521303  TBD   --    --  A8 vs A4Rangers SC - B2009 Whitevs.Nado - B2009G
 521305  Robert Egger Rec Center  10:20 AM  1 A7 vs A5SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.Olympicos - Mora-Gomez B2009
 521301  Albert Van Zanten Park  10:30 AM  2 A10 vs A2SD United B2009 Blackvs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521304  Larsen Field  11:30 AM  5 A9 vs A3Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521302  Southwestern College  12:40 PM  5 A6 vs A1Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.Atlante SD Barcelona Elite

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521346  TBD   --    --  A3 vs A5Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.Olympicos - Mora-Gomez B2009

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521308  TBD   --    --  A3 vs A11Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE
 521310  TBD   --    --  A8 vs A6Rangers SC - B2009 Whitevs.Rebels Soccer Club - B09 Blue
 521306  Robert Egger Rec Center  10:20 AM  1 A7 vs A1SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.Atlante SD Barcelona Elite
 521307  Harborside Park  10:40 AM  1 A5 vs A9Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.Atlante SD Golden Eagles F.C.
 521309  Coronado Cays  12:30 PM  2 A4 vs A10Nado - B2009Gvs.SD United B2009 Black

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521311  TBD   --    --  A3 vs A2Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521313  Albert Van Zanten Park  09:40 AM  2 A10 vs A6SD United B2009 Blackvs.Rebels Soccer Club - B09 Blue
 521312  Salt Creek ES  10:00 AM  3 A1 vs A8Atlante SD Barcelona Elitevs.Rangers SC - B2009 White
 521315  Language Academy  10:20 AM  1 A11 vs A5LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.Olympicos - Mora-Gomez B2009
 521314  Larsen Field  02:30 PM  5 A9 vs A7Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521320  TBD   --    --  A3 vs A4Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.Nado - B2009G
 521316  Albert Van Zanten Park  09:00 AM  2 A10 vs A8SD United B2009 Blackvs.Rangers SC - B2009 White
 521319  Language Academy  09:05 AM  1 A11 vs A7LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)
 521317  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A5DV7 San Diego - 01 - B2009vs.Olympicos - Mora-Gomez B2009
 521318  Larsen Field  11:30 AM  5 A9 vs A1Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.Atlante SD Barcelona Elite

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521323  TBD   --    --  A1 vs A10Atlante SD Barcelona Elitevs.SD United B2009 Black
 521322  Robert Egger Rec Center  09:10 AM  1 A7 vs A2SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521325  Harborside Park  09:40 AM  1 A5 vs A4Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.Nado - B2009G
 521321  Southwestern College  11:30 AM  5 A6 vs A3Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521324  Language Academy  04:10 PM  1 A11 vs A9LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.Atlante SD Golden Eagles F.C.

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521328  TBD   --    --  A8 vs A3Rangers SC - B2009 Whitevs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521329  Coronado Cays  09:30 AM  2 A4 vs A7Nado - B2009Gvs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)
 521326  Harborside Park  10:00 AM  1 A5 vs A6Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue
 521330  Language Academy  10:20 AM  1 A11 vs A1LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.Atlante SD Barcelona Elite
 521327  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A9DV7 San Diego - 01 - B2009vs.Atlante SD Golden Eagles F.C.

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521334  TBD   --    --  A3 vs A10Sporting SD - B2009 - Christian Millervs.SD United B2009 Black
 521332  Coronado Cays  08:00 AM  2 A4 vs A9Nado - B2009Gvs.Atlante SD Golden Eagles F.C.
 521335  Harborside Park  10:00 AM  1 A5 vs A8Olympicos - Mora-Gomez B2009vs.Rangers SC - B2009 White
 521331  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A11DV7 San Diego - 01 - B2009vs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE
 521333  Southwestern College  11:30 AM  5 A6 vs A7Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521336  TBD   --    --  A8 vs A7Rangers SC - B2009 Whitevs.SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)
 521339  TBD   --    --  A9 vs A6Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.Rebels Soccer Club - B09 Blue
 521337  ProRec Ctr  10:30 AM  1 A2 vs A1DV7 San Diego - 01 - B2009vs.Atlante SD Barcelona Elite
 521338  Albert Van Zanten Park  10:40 AM  2 A10 vs A5SD United B2009 Blackvs.Olympicos - Mora-Gomez B2009
 521340  Language Academy  11:10 AM  1 A11 vs A4LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOOREvs.Nado - B2009G

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 521342  TBD   --    --  A1 vs A3Atlante SD Barcelona Elitevs.Sporting SD - B2009 - Christian Miller
 521343  TBD   --    --  A9 vs A8Atlante SD Golden Eagles F.C.vs.Rangers SC - B2009 White
 521344  Robert Egger Rec Center  10:20 AM  1 A7 vs A10SD Real Madrid White B2009 (Chamberlain)vs.SD United B2009 Black
 521341  Coronado Cays  11:00 AM  2 A4 vs A2Nado - B2009Gvs.DV7 San Diego - 01 - B2009
 521345  Southwestern College  12:40 PM  5 A6 vs A11Rebels Soccer Club - B09 Bluevs.LIVERPOOL SC - B2009 WHITE MOORE






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.